وبلاگ، ابزاری است فراگیر که قدرت اطلاع‌رسانی، جمع‌آوری کمک‌های مالی و دعوت به مشارکت در کمپین یا سازمان شما را دارد. امروزه همه برندها سعی دارند ارتباط خود را با مخاطبشان بیشتر کنند، بنابراین یک وبلاگ خوب برای هر کمپینی حیاتی است. برای جذب مخاطب‌تان لیست زیر را ببینید و اطمینان حاصل کنید همه موارد را رعایت می‌کنید.

۱- عنوان پرشور انتخاب کنید
در اتاق‌های خبر، سردبیران همیشه به گزارشگران می‌گویند مهم‌ترین چیزی که می‌نویسند سرخط خبر است. این موضوع در مورد وبلاگ‌نویسان هم صدق می‌کند. به لطف شبکه‌های اجتماعی، تیترهای احساسی و موشکافانه در مقایسه با عنوان‌های خشک خبری بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و به اشتراک گذاشته می‌شوند. سعی کنید تیترهای پرحرارت بنویسید و در صورت امکان از سوال یا گزاره‌هایی که جلب‌توجه می‌کنند استفاده کنید. از افراط در تحریک احساسات پرهیز کنید و اگر هیچ‌کس بر روی مطلب شما کلیک نمی‌کند، از عوض کردن عنوان نترسید.

۲- عکس مناسب انتخاب کنید
پیش از شروع به نوشتن، به عکس فکر کنید. حتی می‌توانید برای شبکه‌های اجتماعی مختلف از عکس‌های متفاوت استفاده کنید. سایز هر عکس باید برای شبکه اجتماعی مورد نظر انتخاب شود و به پست مربوط باشد. 

۳- هر چه کوتاه‌تر بهتر
اختصار در هر پست وبلاگ یک امر حیاتی است. سعی کنید پست‌های وبلاگ‌تان از ۵۰۰ کلمه بیشتر نشود و حتما در ابتدا توضح دهید که نوشته شما در مورد چیست. اگر می‌خواهید موضوعی یا اصطلاحی را بیشتر توضیح دهید، به یک منبع موثق لینک بدهید تا مطلب‌تان طولانی نشود. هم‌چنین می‌توانید به پست‌های قبلی وبلاگ خودتان هم لینک بدهید.

۴- از کابر بخواهید کاری انجام دهد
یکی از راه‌های بالا بردن مشارکت استفاده از فنی است که به آن Call to Action می‌گویند به این معنی که  از کاربر می‌خواهید یک کاری انجام دهد. این کار می‌تواند دعوت به عضو شدن در خبرنامه وبلاگ‌تان، پیوستن به صفحه فیسبوک یا توئیت کردن برای حمایت از کمپین‌تان باشد. یک راه ساده و موثر برای جلب مخاطب این است که از آن‌ها بخواهید نظر خود را در انتهای پست وبلاگ بنویسند.

۵- منتشر کنید و تبلیغ کنید
حالا که نوشته‌ای کوتاه و از لحاظ بصری جذاب تهیه کرده‌اید وقت آن است که برای انتشار در بهترین زمان برنامه‌ریزی کنید. ببینید مخاطبانتان چه موقعی از روز بیشتر آنلاین می‌شوند و بر اساس آن پست‌های خود را زمان‌بندی کنید. به یاد داشته باشید از عکس‌های مناسب استفاده کنید و پست‌های هر شبکه‌ی اجتماعی را با توجه به ماهیت آن تنظیم کنید. زمان‌های مختلف را در شبکه‌های اجتماعی مختلف امتحان کنید. از امتحان عکس‌های مختلف نترسید.


تگ ها: وبلاگ‌نویسی افزایش بازدید وبلاگ ساخت وبلاگ بهترین وبلاگ بالا بردن بازدید وبلاگ افزایش بازدید سایت بالا بردن بازدید سایت